
Majątek klienta odzyskany dzięki obaleniu domniemań prokuratury
Prokuratura, podejrzewając naszego klienta o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa na wielką skalę oraz pranie brudnych pieniędzy, zabezpieczyła majątek spółki powiązanej z klientem. Majątek ten, warty kilka milionów złotych, został objęty tzw. konfiskatą rozszerzoną na podstawie założenia, że pochodzi z przestępstwa.
Nasi prawnicy złożyli zażalenie, w którym wykazali, że w tej sprawie nie było podstaw do zastosowania konfiskaty rozszerzonej. Sąd przychylił się do naszej argumentacji i uznał, że domniemania wynikające z przepisów art. 45 § 2 i 3 Kodeksu karnego były nieuzasadnione. Udało się dowieść, że klient w trakcie swojego życia miał realną możliwość zdobycia znacznego majątku, a Prokuratura nie potwierdziła, że pochodził on z przestępstwa.
Warto dodać, że w tej samej sprawie klient został zatrzymany kilka miesięcy wcześniej. Jednak dzięki skutecznym działaniom naszych prawników, Sąd oddalił wniosek Prokuratury o tymczasowe aresztowanie.
Powiązane wpisy
Kiedy kontrola celno-skarbowa staje się postępowaniem karnym skarbowym? Gdzie kończy się audyt, a zaczyna śledztwo
Kiedy kontrola celno-skarbowa staje się postępowaniem karnym skarbowym? Gdzie kończy się audyt, a zaczyna śledztwoCzy kontrola celno-skarbowa może zająć konto bankowe? Jak wygląda zabezpieczenie majątku przez KAS
Czy kontrola celno-skarbowa może zająć konto bankowe? Jak wygląda zabezpieczenie majątku przez KASKontrola celno-skarbowa bez zapowiedzi – czy urząd musi Cię uprzedzić? Fakty i mity o wszczęciu kontroli KAS
Kontrola celno-skarbowa bez zapowiedzi – czy urząd musi Cię uprzedzić? Fakty i mity o wszczęciu kontroli KAS